22 листопада 2024 р. в рамках тижня педагогічної майстерності учителів природничо-математичної галузі у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради відбувся он-лайн виховний захід: Віртуальний квест «Видатні науковці на мапі Харкова» для учнів 7 – 12 класів та усіх бажаючих. Діти та дорослі поринули у подорож вулицями нашого рідного міста Харкова. Крок за кроком діти знайомилися з видатними харків’янами, чиї ім’я носять назви вулиць, проспектів, станцій метро, навчальних закладів та навіть лікарні. Подолати шлях допомагали знання з теми “Механічний рух”. Кожне виконане завдання відкривало ім’я видатного харківського вченого, з чиїм ім’ям ми зустрічаємося кожного дня, коли мандруємо вулицями Харкова. Як бонус діти отримали коротку розповідь про кожного науковця та його вклад в розвиток нашого міста та світову науку.
Метою заходу було показати, що вулиці Харкова, як сторінки книги, розповідають про великих діячів науки, літератури, мистецтва, історії та політики. І чим більше ми досліджуємо ці назви, тим глибше занурюємося в унікальну атмосферу міста, яке стало домом для численних геніїв та новаторів.
21 листопада 2024 р. у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради відбувся он-лайн виховний захід: “День Гідності та Свободи”. Цьогоріч відзначення Дня Гідності та Свободи має особливе значення. Україна продовжує героїчну боротьбу за незалежність і державність. Помаранчева революція та Революція Гідності стали основою для формування нації, яка нині гідно протистоїть агресії, захищаючи не лише власну свободу, але й європейську демократію.
Під час заходу учні ознайомились з цікавою презентацією на тему появи цього дня для країни, історичних подій та державних змін законодавства, у зв’язку з якими президенти змінювали дати та відміняли це свято. Діти жваво відповідали на питання вікторини, щодо історичних подій, пов’язаних з становлення дати дня гідності та свободи, що має на меті закріплення патріотичних знань та важливих подій, становлення незалежності та боротьби за державність України.
Цей день – нагадування про важливість єдності, солідарності та готовності захищати свободу. Він демонструє, що український народ здатний зберігати власну гідність і протистояти викликам будь-якої складності.
21.11.24 року в рамках тижня педмайстерності вчителів у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради відбувся захід: математична вікторина “Майстер – шеф математики” для учнів 5-12 класів.
Діти та дорослі із задоволенням взяли участь у запропонованих конкурсах і змаганнях. Вони розв’язували ребуси, цікаві логічні задачі та вправи, математичний кросворд і чайнворд, дешифрували анаграми, проявляючи кмітливість і спостережливість, показуючи неабиякі знання та математичні здібності. А тепла, дружня, доброзичлива атмосфера під час цієї віртуальної подорожі в світ математики додала усім позитивних емоцій та гарного настрою у ці складні часи для Харкова і нашої Країни.
Метою заходу є підвищення інтересу до вивчення математики, навчання використовувати отримані на уроку знання у звичайній обстановці, розвивати пам’ять, мову та мислення. Захід був насичений цікавими ребусами, загадками , математичними завданнями, питаннями на логіку та масою цікавих фактів про життя та історію математичної науки.
У рамках тижня педагогічної майстерності Комунального закладу «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради, методичного об’єднання вчителів суспільно-природничих та математичних дисциплін, 20 листопада 2024 року проведено історичну вікторину «Харків – місто титанів», з метою узагальнити й розширити знання учнів про місто, в якому вони живуть, про культурні та архітектурні пам’ятки, наголошуючи на ролі та щоденних зусиллях харків’ян у відновленні пошкодженої війною інфраструктури, що є важливою складовою стійкості міста.
Питання вікторини мали різний рівень складності та охоплювали різноманітні напрямки: від історичних пам’яток – до сучасних досягнень.
Учасники заходу продемонстрували неабияку зацікавленість і проявили досить високу обізнаність. Для багатьох учнів це був не лише спосіб перевірити свої знання, але й можливість відчути гордість за своє рідне місто, Батьківщину.
Вихованці дошкільних груп Комунального закладу “Харківська спеціальна школа 5” ХОР щиро вітають усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаємо мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні. Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас! Україна – територія гідності і свободи.
До тижня педагогічної майстерності вчителями суспільно-природничих і математичних дисциплін Комунального закладу “Харківська спеціальна школа 5” ХОР 19.11.2024 було проведено хімічну вікторину “Впізнай речовини” і дослідницький експеримент “Лавова лампа”, де учні активно відповідали на запитання вікторини і створювали своїми руками “лавові лампи”, змішуючи речовини. А також, навчалися дослідам з перетворення речовин в домашніх умовах, що можна використовувати у побуті в повсякденному житті.
20.11.24 року в рамках тижня педмайстерності вчителів суспільно-природничих дисциплін у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради відбувся загальношкільний захід « Україна на мапі минулого, сучасного та майбутнього ».
Захід був спрямований не тільки на формування географічних компетентностей, а й спонукав учнів застосовувати знання з історії, літератури, мистецтва. Під час заходу вихованці ознайомилися з історією формування території нашої держави, дослідили зміну кордонів України протягом п’яти сторічь . Учасники здійснили віртуальну мандрівку містами країни. Діти спробували себе в ролі шифрувальників, відгадуючи назви міст, виконували завдання з вирішення анаграм. Підсумком заняття стала вікторина.
Виховний захід: парад майстер-класів до Дня святого Миколая, 20.11.2024р. був проведений у Комунальному закладі “Харківська спеціальна школа 5″ Харківської обласної ради. Майстер-клас з виготовлення сніжинки та сніговика, кожним учнем власноруч, приніс натхнення, авторський підхід вдихнув атмосферу майбутнього свята, також здобувачів освіти ознайомили з яскравою презентацією.
Опрацювання презентації на тему: ” Традиції пов’язані з Днем Святого Миколая”, майстер- клас, та власний адвент-календар, дуже сподобались учням, виготовлення виробів викликало багато позитивних емоцій, посмішок, які так потрібні дітям, особливо зараз, щоб стабілізувати психо-емоційний стан, та ще більше зануритись у пізнання української культури.
✨ Це ініціатива для учнів спеціалізованих навчальних закладів, яку присвячено пам’яті Влада Шапенка — хлопця з неймовірним прагненням до пізнання нового, який ніколи не переставав досліджувати світ, захоплюватися його красою та осяювати своїм світлом інших.
🙌 Саме його віра у безмежність можливостей надихнула створити цей конкурс. Ми хочемо, щоб кожен учасник «Польоту до знань» відчув це прагнення до вільного польоту — до пізнання, досягнень та нових відкриттів.
🤩 Наша спільна мета — надихнути учнів старших класів спеціалізованих навчальних закладів для дітей з порушенням слуху побачити потенціал дронів для мирного розвитку суспільства та знайти інноваційні ідеї для їхнього застосування в мирному житті України.
🤓 Учасникам запропоновано розробити концепції, як дрони можуть покращувати життя українців — як-от доставка медичних товарів й аж до підтримки екологічних ініціатив, сільського господарства та творчості. Це шанс проявити креативність й згуртованість команди, створюючи унікальні візуалізації мирного використання цих високотехнологічних пристроїв.
😌 На переможців конкурсу чекають цінні призи:
Перше місце: навчальний комплект дрону Navic by Impression, системний блок Impression P+, монітор, клавіатура з мишею та ліцензія на навчальний курс Veloci.
Друге місце: навчальний комплект дрону Navic by Impression, ноутбук Impression 158ES та ліцензія на курс Veloci.
Третє місце: навчальний комплект дрону Navic by Impression та ліцензія на курс Veloci.
15 листопада 2024 року у Комунальному закладі “Харківська спеціальна школа 5” ХОР проведена виховна година: “Світ толерантності”.
16 листопада у світі традиційно відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. В ній йдеться річ про рівність всіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Презентація допомогла пояснити дітям поняття «толерантність», зрозуміти про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; засвоїти звички толерантної поведінки. У цей день актуальним є розуміння того, що кожна людина заслуговує на повагу і має право бути не такою, як інші.