КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА №5»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

вул. Архітекторів, 36-А, м. Харків, 61174 тел. (факс) 338-70-60

Рік заснування, коротка історична довідка Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради заснований Пантелеймонівським піклуванням за дорученням ради Харківського благодійного товариства 28 листопада 1896 року. Це заклад освіти для дітей із різними ступенями порушення слухової функції дошкільного і шкільного віку. У 2009 році відкрито дошкільні групи для дітей із порушеннями мови.

Відповідно до статуту рівні надання освіти, для яких дітей

Специфіка освітнього процесу, мова навчання, вих. робота -гуртки

Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття дошкільної, початкової, базової середньої та профільної освіти для дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушенням слуху.

Мова навчання: українська

Специфіка освітнього процесу:

– подолання наслідків глухоти шляхом розвитку залишкової слухової функції;

– навчання мові, як засобу спілкування;

– використання різних форм мови (дактильної, усної, писемної та жестово-мімічної) в освітньому процесі;

– розвиток логічного та образного мислення;

– розвиток слухового сприймання і формування мовлення;

– виправлення важких недоліків мови.

У закладі освіти організована робота гуртків: «Ткацтво», «Петриківський розпис», «Гончарство», «Писанкарство», «Моделювання іграшок-сувенірів», «Художня кераміка», «Чарівний світ ЛЕГО-конструктора», «Модельно-хореографічна студія», «Традиційна кулінарія українців» та «Театральна студія». Гуртковою роботою охоплено 100 % дітей закладу освіти.

До послуг учасників освітнього процесу в школі:

бібліотека, 2 спортивних зали, ігрова кімната з корекційно-розвивальним обладнанням, 5 клубів за інтересами, тренажерні зали. На території закладу освіти розташований ігровий майданчик для дошкільнят та комплекс тренажерів.

Спеціалізоване обладнання у закладі: 3 комп’ютерні класи, 8 кабінетів реабілітації з навчально-корекційним обладнанням, 7 слухомовних тренажерів із комп’ютерними програмами «Живий звук», «Світ звуків», «Видима мова» для корекції слуху.

Педагогічний склад закладу

У закладі освіти працює висококваліфікований колектив педагогічних працівників, із них: 14 – відмінників освіти України, 1 – вихователь-методист, 17 – старших учителів, 23 – спеціаліст вищої категорії, 12 – спеціалістів І категорії, 10 – спеціаліста II категорії, 10 – спеціалістів, 1 – практичний психолог, 4 – медичних працівникі
Харчування учнів У закладі освіти передбачено п’ятиразове вітамінізоване безкоштовне харчування.

Партнерство закладу освіти

Партнери закладу освіти: громадська організація «Українське товариство глухих», громадська організація інвалідів «Креавіта», обласна організація «Інваспорт», Харківське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, Управління Служби безпеки України в Харківській області, Національний університет цивільного захисту України, Харківський навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи», Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»
Планова потужність Планова потужність школи:

Дошкільні групи – 7 груп, 73 дитини.

Шкільний підрозділ – 16 класів, 130 учнів.

Директор закладу                                                                                           О. МІРОШНИК

Юлія Лаврикова, 338 68 41