Психологічна служба

Мобільний додаток ТВОЄ ПРАВО

Контакти консультативної допомоги з питань булінгу

Консультація для батьків першокласника

Дитячі страхи

АДАПТАЦІЯ П’ЯТИКЛАСНИКІВ ДО НАСТУПНОГО СТУПЕНЮ НАВЧАННЯ

ПОРАДИ БАТЬКАМ – ЯК ПІДГОТУВАТИ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ

Що таке булінг?

Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку однієї дитини або групи дітей до іншої дитини або групи дітей.

Фізичний булінг (цькування)

Штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, мацання або примушування до торкання інтимних частин тіла інших, побиття або нанесення тілесних ушкоджень тощо.

Економічний булінг (цькування)

Крадіжки, ховання чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей тощо.

Психологічний булінг (цькування)

Погляди, прізвиська, жарти, жести, що принижують, образливі рухи тіла, міміки, поширення образливих чуток, бойкотування, ізоляція, ігнорування, погрози, підглядування, залякування, плювання на інших, шантаж тощо.

Кібербулінг (цькування)

Пересилка небажаних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень, знімання  в переодягальнях і викладання відео в мережу Інтернет, поширення серед дітей, цькування чи переслідування через соціальні мережі тощо.

Поради, як уникнути булінгу:

1. Упевнися, що ти не є кривдником/кривдницею по відношенню до інших.
  2. Заступайся за тих, кого ображають.
  3. Якщо ти став/стала жертвою булінгу – розкажи про це дорослим (батькам, вчителю, психологу).
  4. Якщо ти побачив/побачила, що над кимось знущаються – клич на допомогу, привертай увагу дорослих.
  5. Є питання – телефонуй на Національну дитячу «гарячу» лінію: 0 800 500 225 або 772

-зв’яжись з практичним психолого НВК за тел.: (068) 892 95 30 (Баул Наталія Анатоліївна).

Проведення профілактичної роботи

з питань попередження суїцидальних проявів у підлітків

З метою організації та проведення профілактичної роботи з учнівською молоддю з питань попередження суїцидальних проявів у підлітковому середовищі в КЗ «ХС НВК» ХОР протягом лютого 2017 року серед учнів середньої та старшої ланки психологом Баул Н. А. проводяться групові тренінгові заняття з розвитку психосоціальної стійкості до можливих стресових ситуацій різного походження і характеру.

На заняттях використовуються вправи та ігри, що дають школярам можливість:

– краще розуміти себе, свої почуття, переживання, усвідомлювати власні цінності і бажання;

– вчитися виражати свої почуття і бажання так, щоб вони були зрозумілі для інших людей;

– успішно спілкуватися з однолітками  і дорослими, запобігати конфліктам;

– знімати емоційне напруження та нервове збудження.

При  потребі організовується робота груп зустрічей для батьків проблемних учнів  та проведення індивідуальних консультації з вчителями і батьками дітей із групи ризику.