Засідання методичних об’єднань

23 Жовтня 2017

23 жовтня 2017 року в Комунальному закладі «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради згідно з планом роботи на 2017/2018 навчальний рік відбулись засідання методичних об’єднань.

Провідним завданням засідань стало узагальнення досвіду педагогів НВК та окреслення нових підходів щодо можливостей навчальних предметів у формуванні основних груп компетентностей учнів в умовах модернізації навчально-виховного процесу.

Методичне об’єднання вихователів дошкільного підрозділу на чолі з Доценко В.О. обговорили зміни у напрямку виховання дошкільників, детально зупинились на тих компетентностях, що допоможуть вихованцям успішно навчатися.

Голова методичного об’єднання вчителів початкової школи Назаренко М.М. наголосила на тому, що формування життєво необхідних компетентностей є необхідною умовою сучасної освіти.

Члени методичного об’єднання вихователів та вчителів фізичної культури (голова – Яцинюк В.В.) протягом засідання розробляли напрямки збереження здоров’я учнів та формування відповідального ставлення до себе та до оточуючих.

Педагоги суспільно-природничих дисциплін на чолі з Софроновим М.О. окреслили коло компетентностей учнів, що сприяють формуванню відповідального ставлення до навколишнього середовища та вмінню вихованців  орієнтуватися у суспільстві, подіях у світі, відчувати себе невід’ємною частиною соціуму.

На засіданні методичного об’єднання вчителів мови та літератури Север’янова О.А., голова, наголосила, що для дітей, які мають різні ступені порушення слухової функції провідною компетентністю повинно бути вміння вільно відчувати себе у суспільстві. Тому вчителі мови та літератури під час засідання окреслювали шляхи формування комунікативних вмінь і навичок учнів.

Андрєєва О.В., голова методичного об’єднання вчителів математики, фізики, інформатики, підкреслила, що в умовах модернізації навчально-виховного процесу уроки повинні мати практичний характер, спиратись на формування тих компетентностей, що допоможуть дітям у дорослому житті.

Лупандіна В.М., голова методичного об’єднання вчителів трудового навчання та гурткової роботи, під час засідання  відзначила, що трудові навички – найнеобхідніший багаж, який діти будуть використовувати у подальшому житті. Саме уроки трудового навчання та заняття у гуртках спрямовані на формування нових та застосування уже набутих компетентностей.

Результати засідань методичних об’єднань КЗ «ХСНВК»ХОР узагальнені, проаналізовані та надані заступнику директора з навчальної роботи Кукліній Г.І. для  обговорення на засіданні педагогічної ради.