Ювілейне святкування 125-річниці від дня заснування КЗ «ХСШ №5» ХОР

30 Листопада 2021

Відлік досягнень людини починається зі школи: спочатку з Букваря. З першої написаної літери, до свідоцтва про середню освіту. Школа знайомить, розповідає, допомагає… Школа навчає, виховує, сіє «розумне, добре, вічне». Школа – це другий дім, у якому завжди багато яскравих вражень та позитивних емоцій.  Золотою симфонією для кожного з нас звучить мелодія шкільного дзвоника, як відгомін далекого дитинства, у яке неможливо повернутися.

30 листопада 2021 року ювілейний шкільний дзвінок пролунав для учнів і освітян у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради. 125 років тому з ініціативи священика Василя Вєтухова при Пантелеймонівській церкві свої двері радо відчинила перша в Харкові школа для дітей з порушеннями слуху – тоді «Благодійне училище для глухонімих дітей». Минав час, разом із країною змінювалося відношення держави до освіти нечуючих дітей. Школа, що теж зазнала певних змін, пройшла складний і тернистий шлях, але завжди залишалася і залишається вірною своєму найголовнішому призначенню – навчанню та вихованню дітей з різним ступенем порушення слухової функції.

Ювілейні святкування стали перехрестям кількох поколінь вчителів та учнів. Напередодні свята шкільна спільнота поширила знання зі славетної 125-річної історії закладу у шкільному музеї, де зі старих фото на деяких з учнів дивляться їх батьки – випускники цієї ж школи. Любов кількох поколінь до рідної alma mater діти виразили у своїх малюнках і прикрасили ними коридори закладу. Але найголовнішою прикрасою, символом ювілею і популярною фотозоною для селфі став зроблений власноруч макет величезного святкового торту в центральному холі школи!

Чудовий настрій, веселі усмішки та бліц-привітання всіх мешканців закладу-ювіляра протягом дня – все це ознаки щирої любові до рідного дому під назвою «Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради».  І велика шкільна родина зібралася, щоб відзначити цей знаменний день разом!

Цьогоріч святкування ювілею закладу відбулося у незвичному форматі – замість традиційного концерту з офіційними гостями в актовій залі було проведено справжнє родинне свято, на якому кожна дитина відчула себе частинкою єдиної шкільної спільноти.

На початку всі присутні мали змогу поринути у роки створення, становлення та розвитку навчального закладу під час перегляду нового фільму від Youth MediaLab Special School 5 Kharkiv «З ювілеєм, рідна школо! Тобі 125!» (https://youtu.be/MGrCCcjRJzM). Після теплих слів-вітання від директорки школи Олени Мірошник настав час веселих розваг, конкурсів і цікавих завдань на знання шкільних звичаїв і традицій. Найбільше захоплення у дітей і щирі позитивні емоції викликали: створення колективного мега-колажу «Велика шкільна родина», смайл-конкурс «Маленькі школярі», відеопрезентаційний конкурс «Впізнай вчителя-малюка!», конкурс «живих картин» зі шкільного життя, конкурс на кращий фейс-арт (аквагрим). Яскравим доповненням  святкової атмосфери став музичний виступ випускників КЗ «ХСШ №5» ХОР, які закінчили відповідні вищі та поповнили лави педагогів-освітян рідного навчального закладу – попурі з жестових пісень у їх виконанні було дуже зворушливим і відгукнулося у кожному серці присутніх.

Без смаколиків не обходиться жодний день народження. Отож, і на День народження школи діти отримали чимало солодких подарунків від адміністрації закладу. Свято вдалося!

Не залишилися без уваги і ті люди, хто сумлінно працює для дітей з особливими освітніми потребами.  За свою відданість та наполегливість у роботі кращі педагоги закладу були нагороджені Почесними грамотами, Подяками і нагрудними знаками від Міністерства освіти та науки України, Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, а також від Національної академії педагогічних наук України.

Школо, велика родино! Щиро вітаємо тебе зі славним ювілеєм – 125-річчям від дня заснування, і бажаємо плідної, натхненної праці, вагомих здобутків у справі навчання й виховання дітей з порушеннями слуху, творчих злетів і радості буття! Будьмо!