ХІХ радіодиктант національної єдності

8 Листопада 2019

8 листопада 2019 року здобувачі освіти 11 класу Комунального закладу “Харківська спеціальна школа № 5” Харківської обласної ради взяли участь у ХІХ радіодиктанті національної єдності. Диктант проводився у приміщенні Харківського національного університету ім. В.Каразіна. Уперше на такий захід були запрошені молоді люди з порушеннями слухової функції. Одинадцятикласники намагалися встигнути записати текст радіодиктанту, що супроводжувався жестовим перекладом, але це зробити молодим людям, у яких нема залишкового слуху, дуже-дуже складно. Текст радіодиктанту, який майстерно читав О. Авраменко, зовсім не адаптований для нечуючих. Незважаючи на певні труднощі, одинадцятикласники набули досвіду участі у таких заходах, що єднають українців та допомагають розвиватися.
Після радіодиктанту перекладач жестової мови та педагог зі спеціальної школи № 5 були запрошені на інтерв’ю для Українського радіо, під час якого вони дали вичерпні відповіді про специфіку жестової мови, перекладу, вживання та особливості білінгвального навчання української мови.