Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

24 Вересня 2024

23 вересня 2024 року у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа 5» ХОР при підтримці громадської організації Грін-Ландія , для учнів з 6 по 12 класів був проведений онлайн захід на тему «Булінг серед підлітків ». Спікер Ольга Тарасова  розповіла «Що таке булінг? . Заняття з елементами тренінгу мало на меті дати інформацію про поняття та види «насильства», «булінгу», «мобінгу»; сприяє розвитку дружніх стосунків у колективі та формуванню навичок відповідальної і безпечної поведінки; допомогло  пізнати способи неконфліктної поведінки. Це дозволило учасникам конструктивно взаємодіяти з іншими, а також вільно виражати і контролювати свої емоції.

Україна досі залишається в топ-10 країн Європи за поширеністю булінгу, який може бути як моральним – цькування, так і фізичним – побиття і за який вже почали карати.

Під час зустрічі ціллю спікера було формувати нетерпимість до проявів агресії; розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля; розвити навички надання і отримання допомоги. Очікувані результати: наприкінці заняття учні: пояснювали, що таке булінг; розпізнавали булінг і дружні піддражнювання; розробляли стратегії подолання булінгу; демонстрували емпатію до жертв насилля, уміння припиняти булінг та звертатися по допомогу; називали джерела допомоги жертвам булінгу.

Булінг (від англійського bullying) – тривале цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.

Сьогодні вчителі та батьки, як ніколи, повинні відстежувати психоемоційний стан дітей, допомагати долати страхи, сумніви і давати поради: як можна вийти з конфліктної ситуації шляхом порозуміння та вирішення питання. Діти мали змогу отримувати відповіді на хвилюючі питання, від фахівця під час зустрічі, вдячні всім за корисно і інформативно проведений час.