Водосвятний молебень на честь свята Богоявлення і Хрещення Господнього

19 Січня 2022

19 січня 2022 року дитячий і педагогічний колективи Комунального закладу «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради вшанували Іоанна Хрестителя (Івана Предтечу) і взяли участь у великому Водосвятному молебні на честь свята Богоявлення і Хрещення Господнього. Тим самим шкільна спільнота відсвяткувала Водохреща – третє і завершальне свято різдвяного циклу.

Перед молебнем Отець Андрій, що є духовним наставником вихованців КЗ «ХСШ №5» ХОР, нагадав дітям, що свято Водохреща має ще одну назву – Богоявлення, яка походить від того, що, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух святий у вигляді голуба, і голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що його я вподобав!» Тому один із традиційних обрядів на Водохреща – підкидання в небо прикрашених кольоровими стрічками голубів.

Після своєї цікавої розповіді отець Андрій відслужив Подячний молебень Господу Ісусу Христу і освятив воду присутнім особливим чином – великим Йорданським освяченням. Він обійшов всіх вихованців, окропив їх свяченою водою на довге здоров’я, радість і благополуччя.