«Виховання на цінностях» – засідання МО вчителів початкових класів

2 Січня 2020

Як, відповідно до Концепції Нової української школи, організувати наскрізний процес навчання і виховання, орієнтований на формування в учнів ціннісних ставлень і суджень, необхідних для щасливого особистого життя та успішної взаємодії із суспільством? Як створитиновевиховнесередовище, не порушуючижиттєвого простору дитини? Якіформи і методивиховноїроботидібрати, абизацікавити ними сучаснихвихованців? Відповіді на ці та безлічіншихзапитань спробували знайти вчителі початкової ланки Комунального закладу «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради 2 січня 2020 рокуна засіданніметодичного об’єднання вчителів початкових класів. Тема методичного об’єднання– «Виховання на цінностях» –мала нагоду визначити чіткі пріоритети у вихованні особистості дитини із сформованими компетентностями, які допоможуть учнівської молоді відбутися у житті як порядній, високоморальній, професійно успішній, здоровій і щасливій Людині.

Під час засідання педагоги обговорювали не тільки теоретичні аспекти, а і поділилися один з однимпрактичнимирозробкамивиховнихзаходів та елементівуроків у 1-4класах, актуальних за тематикою та нестандартних за формою проведення (квест, акція, гра-проект, колективнатворча справа, година розв’язуванняпроблемнихпитань, подорож з елементамиSTEM-освітитощо). Такожбулорозпочато роботу над сценаріямикласнихзаходів«Сіяти добро — добро і пожинати, абоВиховуємоагентівдобрих справ»,спрямованих на формуваннязагальнолюдськихморальнихцінностейучняНовоїукраїнськоїшколи тауспішнусоціалізаціюздобувачівосвіти з порушеннямислуховоїфункції.