Відзначення 60-річчя першого польоту людини в космос

12 Квітня 2021

12 квітня 2021 року Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради разом із всією світовою спільнотою відзначив ювілейний Міжнародний день польоту людини в космос. У цей день 60 років тому почалася космічна ера людства, коли вперше на навколоземну орбіту вийшов корабель, пілотований людиною.

Ця знаменна для новітньої історії Землі подія вшановується на державному рівні. Для нас, харків’ян, варте уваги те, що у проекті постанови Верховної Ради України Кабінету Міністрів України запропоновано «розглянути можливість створення у місті Харкові архітектурного комплексу на космічну тематику  з метою увіковічення досягнень харківських вчених у створенні систем управління ракетами-носіями та космічними апаратами, без яких політ Ю. О. Гагаріна в космос був би неможливим».

Зародженню космічної галузі у світі та участі Харківщини в Гагарінському старті був присвячений загальношкільний виховний захід – святкова віртуальна подорож «Від казкових мрій до ери космонавтики», який провела вчитель математики та фізики. У презентації сумісної проектної діяльності учнів і педагогів з пошуку цікавих фактів було використано нову творчу роботу медіа групи КЗ «ХСШ №5» ХОР Youth MediaLab –  відеокліп «Від казкових мрій до ери космонавтики» (https://youtu.be/G-LQEPKDUiE). По завершенні  свята діти переглянули відео, присвячене  Костянтину Ціолковському, якому інвалідність по слуху не завадила стати авіакосмічним інженером, винахідником, письменником-фантастом, видатним науковцем і педагогом, а головне –  засновником космонавтики і людиною, що відкрила для людства безмежний Всесвіт.