Відзначення 55-річчя першого польоту людини в космос

12 Квітня 2016

12 квітня 2016 року навчально-виховний комплекс разом із всією світовою спільнотою відзначив ювілей першого польоту людини у космос. У цей день 55 років тому почалася космічна ера людства, коли вперше на навколоземну орбіту вийшов корабель, пілотований людиною.

Ця знаменна для новітньої історії Землі подія вшановується на державному рівні. Для нас, харків’ян, варте уваги те, що у проекті постанови Верховної Ради України Кабінету Міністрів України запропоновано «розглянути можливість створення у місті Харкові архітектурного комплексу на космічну тематику  з метою увіковічення досягнень харківських вчених у створенні систем управління ракетами-носіями та космічними апаратами, без яких політ Ю. О. Гагаріна в космос був би неможливим».

Участі Харківщини в Гагарінському старті був присвячений загальношкільний виховний захід, який провела вчитель фізики Малиновська Н. П. Вона розповіла учням про  значний внесок нашого регіону у розвиток космічної галузі, а саме: у підготовці до запуску першого супутника Землі та першого польоту людини в космос; у конструюванні систем управління космічними ракетами; 22 космонавти були харків’янами або навчалися у Харкові. «Тому ми маємо приділити увагу цій даті та нагадати собі і всьому світові про космічну славу нашого міста», – завершила свій виступ Наталія Петрівна.