Відкриття першої інтерактивної українськоїдактильної абетки –здолання бар’єрів спілкування між чуючими та нечуючими людьми
24 Травня 2019
24 травня 2019 року в Екопарку Фельдмана команда проекту UPSHIFT Україна “Почути серцем” встановила першу інтерактивну українську дактильну абетку. Дерев’яна конструкція була створена руками нечуючої молоді Комунального закладу “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради за допомогою небайдужих харків’ян.
Мета, з якою молодь прийшла у проект UPSHIFT Україна – здолання бар’єрів спілкування між чуючими та нечуючими людьми. Для цього учасники розробили систему активних заходів, в числі яких – встановлення дактильних абеток в громадських місцях.
Активну участь в організації події прийняла адміністрація закладу, де навчаються діти – директор Олена Мірошник та заступник директора з навчальної роботи Галина Кукліна. Вони розповіли, про те, як учні готувалися до заходу, та найкращим тому доказом стали виступи нечуючої молоді – танці та пісні жестовою мовою.
До привітань приєдналась заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» Галина Сіпневська. Учні цього закладу також здобули грант у проекті UPSHIFT Україна, завдяки чому змогли відкрити інклюзивну студію танцю TotalAnswerDance, де зараз навчаються діти з інвалідністю. Учасники колективу влаштували танцювальній флешмоб, в якому взяли участь усі присутні.
Наприкінці події гості Екопарку почали підходити до дактильної абетки, вивчати та відтворювати літери за допомогою рук. Це найважливіший етап на шляху до об’єднання двох світів – людей чуючих, та людей, які спілкуються мовою жестів. Завдяки таким заходам учасники проекту «Почути серцем» закладають основу іншого ставлення до існуючих у суспільстві бар’єрів, демонструючи тим самим, як обмеження можна перетворювати на нові можливості.
Проект UPSHIFT Україна – це глобальна інноваційна програма ЮНІСЕФ, яка реалізується у 22 країнах Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). У Харкові проект втілює Фонд «Професійний розвиток Харкова» в межах програми ЮНІСЕФ «Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.