Тиждень педагогічної майстерності вчителів початкових класів та індивідуальної слухової роботи
6 Березня 2020
З 03.03.2020 по 06.03.2020 у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради проведено тиждень педагогічної майстерності вчителів початкових класів та індивідуальної слухової роботи, протягом якого педагогами проведені відкриті уроки з учнями початкових класів.
03.03.20 вчителькою 3-го класу проведено індивідуальне заняття з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання та формування звуковимови з на тему: Диференціація звуків [с]-[з]. Читання віршу “Добридень тобі, Україно моя!”. Протягом заняття педагогом було використано різноманітні форми роботи: вправи на розвиток мовного дихання, артикуляційна гімнастика, дихально-голосові вправи,читання складів, слів та робота з ліцензійною комп’ютерною програмою «Світ звуків».
04.03.20 у 4-му класі проведений відкритий урок з української мови на тему: Числівник як частина мови. Складання речень із числівниками. Урок мав змістовний характер і проводився у формі презентації. Діти засвоїли нові слова, добре відповідали на запитання, організовано працювали в парах.
У 1-му класі 05.03.20 пройшов відкритий урок математики за темою: Обчислення виразів на 1-2 дії. Порівняння іменованих чисел. Розпізнавання геометричних фігур.Дотримання вимог Нової Української Школи, креативність у підборі ігрових моментів, наочності, сучасного обладнання і позитивний емоційний фонперетворили традиційний предмет у цікаву гру, в яку діти із задоволенням занурилися на всі 35 хвилин. Першачки будували «ЛЕГО сходинки», складали «Чудові пазли», шукали номер свого місця за розв‛язаним математичним прикладом, «малювали» геометричні фігури за допомогою «Шести цеглинок», робили один одному веселий масаж і взяли участь в акції «Подаруй усмішку другу». Педагог зробила акцент не тільки на мотивацію учнів до навчання, а й використала гру як потужний інструмент розвитку та виховання маленької дитини у НУШ.
05.03.2020 відбулося відкрите індивідуальне заняття з РСС та ФВ з учнем 3-го класу за темою – «Автоматизація [ш]. Мій клас». Робота над розвитком мовного дихання, голосу, темпом, чистотою і злитністю вимови проводилася в ігровій формі, з використання яскравої наочності. Практичні завдання на закріплення звуковимови підібрані відповідно віку учня і його індивідуальним можливостям. Доцільно використаний слухомовний тренажер з комп’ютерною програмою «Живий звук».
06.03.20 вчителькою 2-го класу проведений відкритий урок з української мови на тему «Велика літера у назвах країн, міст, річок». Вчителька чітко дотримувалася основних принципів сучасної концепції НУШ, доцільно і ефективно використовувала наочність та ТЗН, формувала і уміло використовувала діалог між дітьми та вчителем, володіла способами результативного виконання різноманітних ігрових завдань і підтримувала гарний настрій учнів протягом всього уроку.
06.03.2020 були обговорені підсумки тижня педагогічної майстерності та визначені напрямки подальшої діяльності методичного об’єднання з метою вдосконалення роботи вчителів та заохочення учнів до більш ретельного вивчення навчального матеріалу.