Свято Водохреща

30 Січня 2018

18 січня 2018 року дитячий і педагогічний колективи навчально-виховного закладу, як і всі православні українці відсвяткували Водохреща – третє і завершальне свято різдвяного циклу. Вважається, що саме з 18 по 19 січня вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Тому всі присутні  з радістю зустріли свого духовника, отця Андрія. Щороку він освячує воду для вихованців НВК.

Перед молебнем отець Андрій розповів дітям, що народна назва християнського обряду освячення води – Йордань (від назви ріки Йордан у Палестині). Свято має ще одну назву – Богоявлення, яка походить від того, що, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух святий у вигляді голуба, і голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що його я вподобав!» Тому один із традиційних обрядів на Водохреща – підкидання в небо прикрашених кольоровими стрічками голубів.

 Після своєї цікавої розповіді отець Андрій відслужив Подячний молебень Господу Ісусу Христу і освятив воду присутнім. Він обійшов всіх вихованців, окропив їх свяченою водою на довге здоров’я, радість і благополуччя.