13 Лютого 2012

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ХАРКІВСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА №5»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

вул. Архітекторів, 36-А, м. Харків, 61174 тел. (факс) 338-70-60

email:gluh@internatkh.org.uaр/р35412089033906

Інформація

про Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради

Рік заснування Заклад засновано Пантелеймонівським піклуванням за дорученням ради Харківського благодійного товариства 28 листопада 1896 року
Директор навчального закладу Мірошник Олена Вячеславівна, освіта вища, за спеціальністю педагогіка і методика початкового навчання, правознавство, державне управління, корекційна освіта, має вищу кваліфікаційну категорію. Заклад очолює з 11 грудня 2018 року.
Контингент учнів (вихованців) Усього здобувачів освіти – 148, з них: у шкільному підрозділі – 99, дошкільному підрозділі – 48.

Випускників 10 класу – 13 осіб, 12 класу – 0осіб

Мова навчання Українська
Педагогічний колектив Працює 60 педагогічних працівників, з них: 55 педагога мають повну вищу освіту; 4 – вищу освіту за кваліфікаційним рівнем бакалавр, 1 – загальну середню освіту(педагогічний клас).

За кваліфікаційною категорією: 22 учителя «вищої категорії», 16 – «І категорії», 5 – «ІІ категорії», 17 – «спеціаліст», мають педагогічні звання: «Вихователь методист» – 1, «Старший вчитель» – 13.

Забезпечення харчуванням У закладі освіти організовано п’ятиразове вітамінізоване харчування. Усі здобувачі освіти закладу освіти харчуються безкоштовно.
Творчий потенціал Педагогічний колектив успішно працює над реалізацією проблеми«Створення адаптованого корекційно-розвивального, практико-орієнтованого середовища для здобувачів освіти з особливими фізичними потребами в умовах якісного освітнього процесу в закладі дошкільної загальної середньої освіти».

У конкурсі «Кращий вихователь Харківщини» у 2018 р. брала участь вихователь закладу й посіла ІІ місце.

Гурткова робота У закладі освіти працює 11 бюджетних гуртків: 10 гуртків художньо-естетичного напрямку («Ткацтво», «Петриківський розпис», «Гончарство», «Писанкарство», «Моделювання іграшок-сувенірів», «Хореографія»,«Художня керамика»,«Чарівний світ ЛЕГО-конструктора»,«Модельно-хореграфічна студія», «Дитяча хореографія»), «Традиційна кулінарія українців». Гуртковою роботою охоплено 100 % дітей закладу освіти.
Матеріально-технічне забезпечення До послуг здобувачів освіти закладу освіти: бібліотека, 2 спортивних зали, ігрова «ЛЕГО-кімната», 5 клубів за інтересами, тренажерна зала, на території закладу освіти розташований ігровий майданчик для дошкільнят. Спеціальне обладнання у закладі: 3 комп’ютерні класи, 8 кабінетів реабілітації з навчально-корекційним обладнанням.
Досягнення вихованців у 2018/2019 н. р. У 2018/2019 навчальному році здобувачі освіти закладу освіти взяли участь у конкурсах/фестивалях, де отримали дипломи: гран прі – 1 диплом, І ступеня – 5 дипломів; ІІ ступеня – 2 дипломи, ІІІ ступеня – 5 дипломи.

Вихованці закладу освіти стали лауреатами, переможцями шкільних, міських, обласних та Всеукраїнських виставок та фестивалів дитячої майстерності:

1.     Обласний дитячий конкурс інформаційної Листівки «handmade» (ручної роботи) «Енергетика у сучасному світі»;

2.     Обласна акція «Молодь за здоровий спосіб життя»;

3.     Обласний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового моделювання;

4.     Обласний фестиваль талантів «На зустріч один одному»;

5.     Міський фестиваль художньої самодіяльності «Натхнення»;

6.     Відкритий обласний фестиваль творчості людей  з обмеженими можливостями здоров’я «На крилах натхнення»;

7.     Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Український сувенір»;

8.     Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»;

9.     Обласна виставка-конкурс «Різдвяна писанка»;

10.           Обласний конкурс «Новорічна феєрія»;

11.           Міжнародний хореографічний фестиваль “SUNFLOWER-FEST”;

12.           Обласний конкурс малюнку «Самыйлучший подарок – собака!»;

13.           Обласна виставка-конкурс «Зимовий вернісаж»;

14.           Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»;

15.           Обласна виставка дитячих малюнків і плакатів «Чорнобиль – довгий слід трагедії»;

16.           Обласний відкритий фестиваль дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття»;

17.           Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край»;

18.           Обласна виставка дитячих творчих робіт «Мій біль – Афганістан»;

19.           Фестиваль дитячої творчості «Жива вода – Дельта»;

20.           Всеукраїнський конкурс дитячого космічного малюнка «NoosphereSpaceArtChallenge»;

21.           Всеукраїнський конкурс «Молодь за безпеку дорожнього руху»;

22.           Виставка-конкурс «Великодня писанка»;

23.           Обласна фотовиставка «Територія пригод – 2019»;

24.           Міжнародний конкурс юних художників «Я мрію літати»;

25.           Обласна виставка «Вікно у Дивосвіт»;

26.           Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка серед школярів з порушеннями слуху «Моя країна – Україна»;

27.           KHARKIV FASHION;

28.           Міжнародний конкурс дитячого малюнка «Нащадки великого майстра»;

29.           Обласна виставка-конкурс «Українська Великодня писанка»;

30.           Виставка робіт учнів у Харківському національному педагогічному університеті імені        Г.С. Сковороди;

31.           Всеукраїнський архітектурний конкурс фестивалю PlayFest;

32.           Всеукраїнський фестиваль «Казкові мрії»;

33.           Міжнародний фестиваль «Назустріч мрії».

Директор закладу                                                                            О. МІРОШНИК