«Надзвичайні» заняття з фахівцями НУЦЗУ у рамках Дня цивільного захисту

29 Квітня 2016

29 квітня 2016 року о 10.00 фахівці Національного університету цивільного захисту України провели практичні заняття з безпеки життєдіяльності у рамках Дня цивільного захисту для школярів та викладачів КЗ «ХС НВК» ХОР.

За задумом, осередком непередбачуваної ситуації стала актова зала, де виникла умовна пожежа. Коли пролунав сигнал тривоги, курсанти 2-го та 5-го курсів факультету пожежної безпеки «допомогли» педагогам і дітям своєчасно евакуюватись із небезпечних зон. А згодом вся шкільна спільнота змогла спостерігати врятування умовного постраждалого з 2-го поверху будівлі Комунального закладу, гасіння реальної пожежі за допомогою пожежно-рятувальної техніки. Підбивши підсумки евакуаційних заходів на плацу НВК, лейтенант служби цивільного захисту визначив правильність та своєчасність дій як педагогів, так і учнів при евакуації з небезпечної зони.

Наступний етапом навчальних тренувань стали заняття з алгоритму дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та при радіаційному і хімічному ураженні, а також спеціалістами університету було проведено майстер-клас з правил поведінки пересічних громадян на воді та біля водоймищ. Залучивши старшокласників в якості моделей, викладачі НУЦЗУ показали, як правильно рятувати потопаючу людину, відпрацювали план заходів щодо надання їй першої домедичної допомоги.

Наприкінці зустрічі учні подякували гостям, привітали їх з наступаючими святами та пообіцяли, що завжди дотримуватимуться правил безпечної поведінки та ніколи не допустять, щоб в їх будинку виникла пожежа або інші надзвичайні ситуації. В свою чергу, представники Національного університету цивільного захисту України побажали школярам безпечного та безтурботного дитинства.