Музей дитинства

18 Лютого 2020

18 лютого 2020 року учні 6-10 класів Комунального закладу «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради відвідали Музей дитинства.

Музей дитинства – новий унікальний харківський проект, аналогів якому немає в Україні. Він є інтерактивним – всі експонати можна чіпати і грати ними, обов’язково під супроводом гіда, який пояснює, як використовувати той чи інший експонат. Метою проекту є розширення кругозору дитини: показати, наскільки змінилося життя дитини за останні століття, показати, що іграшка може зародити в дитині інтерес в пізнанні світу і себе, зацікавити дитину навчанням.

Школярі мали можливість ознайомитися з ляльками, конструкторами, різноманітними головоломками та настільними іграми минулих десятиліть, предметами побуту дітей XIX-XX століть, монетами, марками, книгами і досить несподіваними речами, що ставали справжнім скарбом для школярів минулого сторіччя. Діти досліджували найцікавіші експонати експозиції та з дозволу гостинного господаря музею перевіряли на практиці їх «незрозуміле» призначення. Та найбільше захоплення вихованців КЗ «ХСШ №5» ХОР викликали тисячолітні кістки – тура і мамонта, знайдені в Харкові. На кілька хвилин і кожний бажаючий зміг перетворитися у справжнього археолога чи палеонтолога: отримав лопатку – до діла! Одна спроба, що знайшов, те і твоє! А це може бути монета, значок, зуб акули чи якийсь інший «скарб». Не аби який азарт!

Щиро дякуємо організаторам цих відвідин та особливо автору проекту і хранителю музею, гіду і колекціонеру Валерію Лейко. Музей дитинства має особливу атмосферу і ламає всі музейні стереотипи!