Міжнародний день глухих.

28 Вересня 2024

Щороку в останню неділю вересня відзначається Міжнародний день глухих, встановлений у 1958 році створений Всесвітньою федерацією глухонімих, яка є однією із найстарших міжнародних організацій людей із обмеженими фізичними можливостями. Сьогодні різні вади слуху виявляються у кожного дев’ятого жителя планети. Головними причинами втрати слуху на сьогоднішній день є хвороби і травми. Крім того, величезна кількість людей вже народжуються нечуючими.

27 вересня 2024 У Комунального закладу “Харківська спеціальна школа №5” ХОР був проведений виховний захід, присвячений Міжнародному дню глухих. Серед учнів Харкова й області, які мають проблеми зі слухом, також є творчі й талановиті особистості. Їх талант побачили різноманітні оглядові конкурси жестового виконання, художнього мистецтва, спортивних досягнень. Крім того, держава підтримує людей з вадами слуху у сфері культури та спорту задля спільної мети – побудови суспільства рівних можливостей.

В презентації показали відомих особистостей, які були глухими.

Своїм прикладом вони довели, що глухота ще не привід закопувати свій талант у землю. Незважаючи на недугу, знамениті люди дійшли до успіху. Варто зазначити, що проблеми зі слухом не є перешкодою на шляху до досягнення мрії. В кінці презентації діти активно прийняли участь у грі-вікторині: «Мають право на …» та закріпили знання, щодо своїх прав та обов’язків.