Кінотренінг

3 Грудня 2021

Світ змінюється після кожної прочитаної книги, після кожного переглянутого фільму, після кожної нової зустрічі…

Для здобувачів освіти Комунального закладу «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради створено такий простір, де кожна дитина може знайти  заняття для душі. На початку грудня у закладі розпочато цикл занять з кінотренінгу. Кінотренінг – це практика спільного перегляду спеціально підібраних фільмів. Глядачеві пропонується до перегляду певний сюжет, що передає ту або іншу життєву ситуацію, певну проблему. Глядач має співвіднести її з реальним життям, зробити висновки, запропонувати можливі варіанти розвитку подій. В кінотренінгу використовується факт «проєкції» глядача – адже кожен із нас переглядаючи фільм співвідносить себе із певним героєм, тому й бачення однієї і тієї ж події фільму є різним. Для першої демонстрації узято короткометражний фільм, присвячений людям з інвалідністю, під назвою «Цирк Батерфляй». Для аналізу фільму здобувачам освіти 7-11 класів пропонувалися такі питання:

• У чому зміст фільму? До чого він закликає?
  • Хто є головні герої фільму? Чому вони діють саме так?
  • Які є головні події фільму? В чому їх сенс?

На занятті кожен з учнів поділився власним баченням, своїм інсайтом та усвідомленням щодо певної ситуації у власному житті.