День пам’яті загиблих захисників України.

12 Вересня 2024

Розриває душу страх,
Сохнут сльози на очах,
Скільки доньок і синів
Залишилось на війні…

11.09.2024 в Комунальному закладі “Харківська спеціальна школа 5” Харківської обласної ради було проведено День пам’яті загиблих Захисників України. Цей день Держава започаткувала в 2019 році , адже цей день один з найтрагічніших епізодів до повномаштабного вторгнення рашистів в Україну. (Вихід українських військових з оточення під Іловайськом в 2014 році.)Тоді російське керівництво, традиційно для себе, порушило домовленності. Українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили “зеленим коридором”. Їх шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом того дня , 29 серпня, став соняшник. Під час заходу діти подивилися відео “День пам’яті.” Опрацювали презентацію: “29 серпня.” Кульмінацією свята були: Хвилина мовчання та запалені свічки пам’яті. Символ пам’яті Захисників України – соняшники, вихованці виготовили під час проведенного майстер-класу “Сонях пам’яті”.
Це не єдиний день у році, коли діти віддають шану та розповідають про тих, хто віддав своє життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність, соборніть.