Булінг

11 Лютого 2019

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років. Тому з 11 лютого  по 15 лютого 2019 року у нашому навчально-виховному комплексі практичним психологом закладу були проведені заняття на тему булінгу.

Булінг визначається як утиск, дискримінація, цькування. З метою запобігання свідомого жорстокого ставлення з боку дитини (або групи дітей) до іншої дитини, практичний психолог закладу провела діагностичне анкетування серед учнів та здійснила виховну й роз’яснювальну роботу, під час якої висвітлила основні форми булінгу, його структуру, типові риси жертв цього явища, а найголовніше – розповіла, як захистити себе та ознайомила з відповідальністю за вчинення насильства.

Шкільний булінг – явище системне й комплексне. Тому до профілактики його виникнення мають долучатись учителі, соціальні педагоги, шкільні психологи та вихователі.