Запобігання та протидія насильству над дітьми. Лекція від представників Національної Поліції м. Харкова

20 Жовтня 2021

20 жовтня 2021 року Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради відвідали представники Національної Поліції м. Харкова. Мета візиту: інформування освітян про захист дітей від усіх форм насильства та жорсткого поводження.

Під час заходу поліціанти ще раз нагадали педагогам закладу, що згідно з положеннями Закону України «Про повну загальну середню освіту» на кожному рівні повної загальної середньої освіти освітній процес має організовуватися в безпечному освітньому середовищі, складовими якого є унеможливлення заподіяння учасникам(-цям) освітнього процесу фізичної, майнової та/або моральної шкоди, зокрема шляхом фізичного та/або психологічного насильства, експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності, ділової репутації (булінг (цькування), поширення неправдивих відомостей тощо) і роз’яснили принцип дії Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Освітянська спільнота школи узнала про особливий підрозділ МВС «Поліна», що був спеціально створений для ефективного виявлення, реагування та протидії випадкам домашнього насильства, а також забезпечення справедливості при допомозі постраждалим та покарання кривдників. На конкретних прикладах гості показали, до яких наслідків може привести замовчування факту фізичного та морального насилля, а також розповіли куди можна звернутися, якщо дитина стала жертвою чи свідком булінгу або інших форм насильства та жорсткого поводження і довели необхідність співпраці та взаємодії педагогів та адміністрації школи з поліцією міста.

Дякуємо представникам Національної Поліції м. Харкова за візит, поширення знань і корисні поради!