Всеукраїнський тиждень права

12 Грудня 2019

З 9 по 13 грудня 2019 року в Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого – підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини. Було проведено наступні заходи.

9 грудня 2019 року здобувачі освіти 1-4 кл. стали учасниками гри-мандрівки «Правовий букварик» і виховної години «Будемо жити дружно».

10 грудня 2019 року для учнів 5-12 кл. відбувся Всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Під час уроку висвітлені питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини та основні механізми їх захисту.

11 грудня 2019 року під час науково-практичного семінару «Конституційні права та обов’язки громадянина України» старшокласники поширили свої знання щодо прав сучасної людини в інформаційному суспільстві та взяли участь в обговоренні питання кібербулінгу в Україні.

12 грудня 2019 року для учнів 5-8 кл. проведено виховний захід за темою «Немає прав без обов’язків».

13 грудня 2019 року в шкільному кіноклубі організовано перегляд відеофільму «Говори» («Speak») і відкрито дискусію щодо запобігання дискримінації та насильства в школах.

Також протягом тижня у шкільній бібліотеці працювала виставка «Правова література». Педагогами закладу створено пам’ятку для учнів і батьків «Насильство над дитиною як чинник деструктивного впливу на формування її особистості».

Подібні заходи підвищують зацікавленість здобувачів освіти у вивченні правознавства, розширюють правові знання, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання у повсякденному житті.