Виступ на Генеральній Асамблеї ООН

20 Листопада 2019

У День захисту прав дітей, який відзначають 20 листопада, учень 10-го класу Комунального закладу «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради, Володимир Чарушин представив Україну на Генеральній Асамблеї ООН.

Хлопець виступив з промовоюна спеціальній сесії ЮНІСЕФ, присвяченій 30-й річниці Конвенції ООН про права дитини, щоб розповісти про проблеми інклюзії в Україні та свій проект.Його мрія і ціль, аби людей, які не чують, міг зрозуміти кожен.Школяр говорив зі світовими лідерами в Нью-Йорку жестовою мовою.Під час свого виступу Володимир закликав зосередити увагу на правах нечуючих людей та їхньому включенні в суспільство.

«Я говорю жестовою мовою, але я хочу, щоб ви почули мене сердцем,багато хто вважає, якщо людина не чує, вона обмежена у своїх можливостях. Я і мої друзі мріяли зруйнувати цей бар’єр непорозуміння і відчуження між суспільством і нечуючими людьми. Ми створили власний проект «Почути серцем», який допомагає привертати увагу до проблем людей з порушенням слуху. Ми створюємо дактильную абетку.

Зараз такі стенди розміщені не тільки в моєму рідному місті і області, їх починають презентувати по всій Україні. Ми, молоді люди з проблемами слуху, хочемо бути не просто успішними, але і забезпеченими. Ці азбуки допоможуть не тільки дітям з вадами слуху, мови, інтелекту, а й іншим нужденним в освітній допомоги», – сказав у своїй промові підліток.»Не дивлячись на те, що в житті Володя говорить жестовою мовою, він став єдиним українцем, який отримав право виступити перед світовими лідерами в Нью-Йорку– його почув цілий світ.Крім того, він провів день разом із Виконавчою директоркою ЮНІСЕФ Генрієттою Фор та ділився своїми враженнями у її аккаунті на Twitter.