Відзначення Дня Соборності України

22 Січня 2016

22 січня 2016 року у навчально-виховному комплексі пройшла урочиста тематична лінійка до Дня Соборності України, яку підготував учитель історії Сафронов М. О.

Метою заходу було виховання національної свідомості учнів і людської гідності, зміцнення духовності, формування рис громадянина української держави, поглиблення знань про історичний факт Злуки українського народу, його значення, поглиблене вивчення історії та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

Відомо, що офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Цей день, як підкреслив у своїй розповіді Михайло Олексійович, має надзвичайно важливе значення в сучасній українській історії: століттями розірваний український народ визволився з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

«Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. І ми, як справжні патріоти, пишаємося цим фактом!» – підсумував педагог свій виступ.

Для зацікавлених у додатковій, більш повній інформації про об’єднання УНР і ЗУНР та події, що відбулися після, у шкільній бібліотеці була організована тематична виставка «Акт Злуки (об’єднання) українських земель. Україна до і після». Кожний бажаючий, будь то учень або працівник школи, могли зайти і ознайомитися з відповідною літературою.