Відзначення Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки

22 Січня 2019

22 січня 2019 року шкільна спільнота Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради разом зі всією країною відзначила визначальні дати для державотворення Незалежної України: День Соборності – проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

З метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу цього дня в навчально-виховному комплексі пройшла урочиста тематична лінійка до Дня Соборності України, яку підготував учитель історії Сафронов М. О., а також були проведені тематичні уроки «Соборність в душах, єдність у серцях» у 1-12 класах.

Під час цих заходів учні поглибили свої знання про історичний факт злуки українських земель 1919 року та усвідомили надзвичайно важливе значення цієї події. Також було акцентовано увагу на те, що сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність. В ході сучасної російсько-української війни українські військові, так само, як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. В лавах Збройних сил України за цілісність нашої держави борються захисники, що походять з усіх її куточків. 100-ліття соборності України є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель.

Педагоги зауважили важливість історичних та культурних надбань українського народу та підкреслили необхідність святкування Дня Соборності України і вшанування героїв, які виборювали незалежність в усі періоди становлення української незалежної держави.

З нагоди Дня Соборності України сердечно бажаємо всім єдності, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!