Відвідання інклюзивної виставки «Людський фактор»

24 Вересня 2019

24 вересня 2019 року вихованці Комунального закладу «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради відвідали інклюзивну виставку «Людський фактор» у Центрі гендерної культури — одну з подій фестивалю доступності «Інклюзіон», що проходив у Харкові останнього  вересневого тижня. Захід відбувся за підтримки Українського культурного фонду та Міжнародного фонду імені Фрідріха Еберта.

Ініціатором виставки стала декораторка Іва Стішун, яка з шести років має вади слуху. До експозиції увійшли картини, скульптури, фото, інсталяції професійних художників та аматорів, яких об’єднала спільна ідея – експериментальна спроба подолання бар’єру між митцем і його аудиторією, спробою створити діалог на різних мовах, у різних вимірах і різними засобами.

Діти ознайомилися з плакатними і графічними роботами молодих українських дизайнерок у першій частині виставки під назвою «Я є!»; обстежили із закритими очима об’ємні та рельєфні роботи і скульптури з другої демонстраційної частини, яка має назву «На дотик». За задумом організаторів, напівтемне приміщення і прикриті очі дозволяють уявити собі, як сприймають навколишній світ люди з вадами зору. Більшість експонатів, у тому числі і з третьої частини експозиції – «Проростання» – вразили дітей своїм глибоким змістом і цікавим креативним дизайнерським рішенням. Але найбільш за все школярам сподобався майстер-клас з мультиплікації!

Щиро дякуємо організаторам цих незвичайних відвідин!