Вернісаж педагогічних ідей – січневе засідання педагогічної ради

5 Січня 2021

Реформування системи освіти ставить перед педагогами нові вимоги і нові завдання. Для кращого розуміння орієнтирів в організації виховного процесу в контексті розвитку Нової української школи 5 січня 2021 року в Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради відбулася педагогічна рада за темою «Про діяльність педагогів закладу щодо створення сприятливих умов для повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку учнів, формування творчої особистості, здатної до продуктивної праці в сучасному динамічному світі». Метою заходу було визначити складники успішної роботи педагогів, акцентувати увагу на елементах педагогічної майстерності, створити креативне середовище, яке спонукає до проявів творчого мислення та інноваційних ідей; популяризувати педагогічні знахідки освітян різних вікових ланок, новаторські прийоми й форми співпраці «творчий учитель – творчий учень»; розвивати комунікативні здібності педагогів у процесі міжособистісного спілкування.

Чергове засідання педагогічної ради відбулося у формі вернісажу думок та ідей, під час якого були застосовані різні інтерактивні та тренінгові педагогічні вправи «Очікування», «Криголам», «Маю свою думку», «Я так вважаю», «Цікаве питання» тощо, які дали змогу педагогічним працівникам поглибити знання про зміст і сутність якісної освіти – стандарту нового покоління і проаналізувати свою готовність до роботи в нових умовах. Під час практичного модулю  освітяни закладу презентували свої педагогічні знахідки, ділилися досвідом пошуково-дослідницької та проектної діяльності, створили кейс ідей та пропозицій щодо запропонованої теми.

Наприкінці роботи педагогічної ради був зачитаний проект рішення педради та проведена рефлексія: ефективність нової сучасної форми проведення педради (технологія «Вернісаж педагогічних ідей»), оцінка діяльності учасників педради, її корисність і результативність.