Урочисте відкриття Харківського Центру супроводу інноваційно-інклюзивних ініціатив «Нечуючі потребують більшого» і перших інклюзивних клубів на базі КЗ «ХС НВК» ХОР

4 Квітня 2018

4 квітня 2018 року в Комунальному закладі «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради відбулося урочисте відкриття Харківського Центру супроводу інноваційно-інклюзивних ініціатив «Нечуючі потребують більшого» і перших інклюзивних клубів, які відкриють нові можливості для самореалізації дітей з інвалідністю по слуху та інтеграції їх у суспільство.

Цей проект було створено Благодійним фондом «Дім Людини» в рамках соціального заказу на 2018 рік від міського соціального проекту «Єдина соціальна сіть» Харківської міської ради. Основними напрямками роботи Центру інклюзивно-інноваційного супроводу осіб з інвалідністю по слуху «Нечуючі потребують більшого» є:

– розробка регіональної стратегії розвитку спеціальних закладів для осіб з інвалідністю по слуху у відповідності з національною політикою інклюзивної освіти;

– відкриття перших чотирьох інклюзивних експериментальних клубів: юного натураліста і акваріуміста, клубу майбутніх підприємців, клубу дитячого гольфу для нечуючих і клубу інтернаціональних комунікацій.

На святі були присутні представники міського самоврядування, представники духовенства, спонсори клубів, керівники закладів Харківщини, де навчаються і виховуються діти з вадами слуху, і представники Благодійного фонду «Дім Людини» – люди, які взяли безпосередню участь у реалізації даного проекту. Гідною прикрасою для урочистих слів привітання від почесних гостей стали виступи вихованців НВК, на базі якого і відкрито вищезгаданий Центр. Гостям дуже сподобалися танок «Квітка-душа» і вихід дівчат із колекцією етнічного одягу «Забавлянки» від творчого колективу театру костюма «Аліса» (керівник Моісеєва-Літовченко Л.А), жестова пісня «Мрії назустріч» у виконанні Чарушина О. (8 кл.) та учениць старших класів. Після концерту отець Андрій, що опікується духовним життям наших вихованців, освятив приміщення для гуртків, після чого для гостей та організаторів проекту була проведена екскурсія по закладу.

Щиро вітаємо наших вихованців з новими перспективами і можливостями у їх житті, що з’явилися завдяки відкриттю Харківського Центру супроводу інноваційно-інклюзивних ініціатив «Нечуючі потребують більшого» і перших інклюзивних клубів саме на базі нашого НВК!