Українські вечорниці

8 Грудня 2021

8 грудня 2021 року актова зала Комунального закладу «Харківська спеціальна школа № 5» Харківської обласної ради перетворилась у затишну, привітливу садибу, куди добрі господині – вихователі Олена і Наталія запросили дітей молодшої школи на творчу годину «Українські вечорниці» в рамках тижня педмайстерності. Під час перегляду презентації відбулось живе обговорення та порівняння відпочинку сучасної молоді та молоді минулих часів.

Сцена була перекрашена зразками тканих виробів, мотанками, манекенами в українському національному одязі, головною прикрасою сцени була українська піч розписана петриківським розписом. Діти мали змогу відчути дух старовинної хати та прийняти участь у вечорницях, на яких вони разом з хореографом Софією спробували станцювати гопак, з вихователями Оленою та Наталею учні зібрали яскраві буси за схемами і прикрасили ними український жіночий костюм, зробили рушник в техніці аплікація та виготовити старовину ляльку-мотанку «Лялька на ложці». Свято закінчилось, а гості не хотіли розходитись і готові були продовжувати вечорниці хоч до ранку. Вивчаємо, шануємо, продовжуємо, оберігаємо народні звичаї і традиції.