Свято Водохреща

19 Січня 2016

19 січня 2016 року у навчально-виховному закладі пройшло останнє різдвяно-новорічне свято – свято Водохреща. З радістю вихованці та педагогічний колектив зустріли свого духовника, отця Андрія, який традиційно у цей день освячує воду для наших вихованців. Водохрещенську воду здавна вважають лікувальною, навіть чарівною, тому отця Андрія з помічниками радо зустрічала вся шкільна спільнота.

Перед молебнем отець Андрій розповів дітям, що народна назва християнського обряду освячення води – Йордань (від назви ріки Йордан у Палестині). Свято має ще одну назву – Богоявлення, яка походить від того, що, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух святий у вигляді голуба, і голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що його я вподобав!» Тому один із традиційних обрядів на Водохреща – підкидання в небо прикрашених кольоровими стрічками голубів.

Після своєї цікавої розповіді отець Андрій відслужив Подячний молебень Господу Ісусу Христу і освятив воду присутнім. Він обійшов всіх вихованців, окропив їх свяченою водою на довге здоров’я, радість і благополуччя.

Піднесений настрій дітлахів було підкріплено ще й смачними подарунками. Наші друзі з «Хлібзаводу «Салтівський» на честь свята передали школярам солодощі та фрукти. Щиро дякуємо їм за це!