Свято Масляної

19 Лютого 2015

19 лютого в нашому навчально-виховному комплексі відбулося веселе святкування Масляної – древнього слов’янського свята, що своїм корінням сягає часів язичницьких вірувань.

Масляна – останнє зимове свято, яке ми особливо любимо за можливість закликати до нас весну, адже наприкінці лютого всім уже так хочеться тепла і пробудження природи. Цього свята чекають в останній тиждень перед Постом. З понеділка і аж до неділі (коли, власне, вже відзначають саме свято) кожен день тижня виконувалися якісь ритуальні дії, які ми спробували відтворити під час нашого шкільного свята.

Діти із задоволенням брали участь у спортивних змаганнях, їли млинці, водили хороводи навколо солом’яної ляльки Масляної, що символізує собою Зиму. До нас також завітали гості з Екопаку імені Фельдмана, які прикрасили наше свято яскравими виступами з дресированими поні. Всі бажаючі могли сфотографуватися з тваринами.

Наостанок лялька Масляної була спалена, а це означало, що ми перемогли Зиму, і для Весни дорога вільна. Тож чекаємо її швидкого приходу!

Свято Масляної

24 Лютого 2012

Яскравим  дійством 24 лютого  відзначили у навчальному закладі свято Масляної. Головним персонажем цього заходу була солом’яна лялька, виготовлена руками наших вихованців на уроках трудового навчання, під час роботи у гуртках ткацтва, батіку, художнього розпису та дизайну. Приступаючи до роботи,  діти ознайомились із традиціями святкування Масляної, різновидами солом’яних ляльок, обрядами, пов’язаними з проводами зими.  У створенні солом’яної ляльки взяли участь вихованці різних вікових груп. Під керівництвом талановитих педагогів виник символ переходу від холодної зими до сонячної весни.      Згідно з народними традиціями наприкінці масляного тижня відбувались різноманітні ігри та змагання. Наші вихованці не залишилися осторонь від українських обрядів. Козацькі змагання, ігри у сніжки чергувалися з запальними хороводами. На шкільному подвір’ї панував піднесений настрій, азарт, лунав дитячий сміх, оплески вболівальників та весела музика. Задоволені, рум’яні обличчя малечі та дорослих красномовно свідчили про те, що зима обов’язково закінчиться, а весна вже на порозі!     Свято закінчилося загальним чаюванням з ароматною випічкою, цукерками та медом.

ВІТАЄМО УСІХ ЗІ СВЯТОМ МАСЛЯНОЇ!