Святе Причастя в день сорока Святих Севастійських мучеників

22 Березня 2018

22 березня 2018 року, в день Великомучеників Севастійських, отець Андрій, що опікується духовним життям наших вихованців, провів святе таїнство Причастя для учнів та працівників школи.

Перед тим, як сповідати та причастити всіх бажаючих, отець Андрій розповів про одне з найшановніших православних свят – день Сорока мучеників, Сорок Святих, або день Усіх Святих, у народі “Сороки”. Діти узнали, що в Україні цього дня полегшується строгість Великого посту, і  добрі господині печуть сорок булок із медом у формі пташок. В різних регіонах України свято іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів — «сороки», «жайворонки», «буслики», «птички», «пташки». Вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті — сорок різних порід. Тому калачики чи бублики, пампушки чи кренделі виробляли у формі пташечок.

Після Причастя отець Андрій з вихователями закладу та старшими учнями відслужив Подячний молебень Господу Ісусу Христу.