CodeHub в КЗ «ХС НВК» ХОР

17 Жовтня 2018

Година коду (CodeHub) – це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу. Акція заснована у 2013 році організацією Code.org. Великі ІТ компанії долучились до розробки навчальних програм, а глобальний рух підтримали Барак Обама, Білл Гейтс, Марк Цукерберг і чимало інших знаменитостей. Ця масова кампанія підтримується більш, як 400 партнерами та 200000 вчителями  і залучає десятки мільйонів учнів майже у 180 країнах світу. Щороку на початку грудня десятки мільйонів учнів з усього світу беруть участь в Годині коду, яка традиційно відбувається протягом тижня інформатики. У 2018 році проведення тижня CodeWeekEU для дітей з особливими потребами заплановано з 15 по 20 жовтня. Метою CodeHub є підвищення інтересу учнів до цифрових технологій в інклюзивній освіті (гейміфікація з Minecraft, архіви культурної спадщини Europeana, анімація, робототехніка, virtual reality).

Учні КЗ «ХС НВК» ХОР не стали виключенням і 17 жовтня 2018 року  долучилися до цього грандіозного заходу. В ході тренінгу учні покращили свої знання, уміння та навички з курсу програмування та алгоритмізації. У шкільній комп’ютерній аудиторії під керівництвом професорки кафедри інформаційних технологій ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Тетяни Олійник і вчителя інформатики Олени Андрєєвої пройшов  пробний ігровий турнір для школярів різного віку за матеріалами ресурсу HOUR of CODE. Особливу увагу було приділено популяризації використання Minecraft для розвитку цифрової грамотності учнів.

Цей захід не тільки показав освіченість вихованців НВК у сучасному світі інформаційних технологій, а й продемонстрував, що кожен може навчитись основ кодування незалежно від віку, соціального стану чи знань. У подальшому всім бажаючим дітям  і їх батькам  буде запропоновано приєднатися до розробки (коворкинг) спільних блогів та ресурсів за підтримки ХГЦ «Молодь за демократію» для подолання проблем впровадження цифрових технологій в інклюзивну освіту.