9 листопада 2021 року – святкуємо День української мови та писемності разом!

9 Листопада 2021

Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради не залишилася осторонь цієї події. До Дня писемності та мови у закладі освіти був проведений мовознавчий двобій  «За Україну, за її мову!» серед учнів 5-11 класів. У ході заходу вихованці змагалися у знаннях з лексики, словотвору, фонетики та інших мовних галузей. Під час вступної частини учні закріпили знання про історію відзначення цього Дня, про Нестора-Літописця, з якого почалася писемна українська мова, про неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

Молодші школярі з радістю долучилися до загальношкільного святкування Дня української мови та писемності та взяли участь у навчально-розважальному квесті для учнів 2-4 класів «Мова – душа народу».

Кожний етап патріотичної гри-квесту був спрямований на поглиблення знань з української мови, виховання любові й шанобливого ставлення до рідної мови як духовної святині, найбільшого і найдорожчого скарбу української нації. Діти змагалися в освіченості щодо української абетки, збагачували словник в завданнях на словотворення та під час розгадування ребусів і філвордів. А між ігровими етапами квесту юні інтелектуали занурювалися в історію виникнення української мови та писемності, надану у вигляді коротких ілюстрованих оповідань і казок. Тож святкуємо і радіємо разом:

Не замовкай ніколи, рідне слово,

Іскрися жартом, піснею злітай.

Над нами квітни завжди веселково,

Щоб сяяв щастям український край!