80-ті роковини трагедії Бабиного Яру

29 Вересня 2021

На виконання плану заходів у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, затвердженого розпорядженням КМУ від 14 липня 2021 р. № 1010, 29 вересня 2021 року в Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа №5» Харківської обласної ради було проведено Національний урок пам‘яті (розроблений Меморіальним центром «Бабин Яр»).

Під час уроку учні 5-11 класів не тільки поширили свої знання  фактами дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя під час окупації, а й долучилися до проекту «Червона точка пам′яті» на однойменній освітній платформі, де діти і надалі зможуть надавати інформацію з сімейних архівів та спогадів щодо Голокосту і Другої світової війни.

На відзначення 80-ої річниці трагедії у Бабиному Яру протягом тижня з 27 по 29 вересня 2021 року в КЗ «ХСШ №5» ХОР заплановано та проведено низку інформаційно-патріотичних заходів. З метою виховання поважного ставлення до інших людей, культур, націй,  діти 1-4 класів взяли участь у виконанні інтерактивної вправи «Подорож у бухту Милосердна». Для учнів 5-9 класів пройшла година спілкування «Стосунки між народами – «свої» та «чужі», яка сприяла розумінню важливості «знати й любити свій народ та знати й поважати усі інші». На позакласному заході «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття» вихованцям 8-12 класів було розказано про унікальні історії рятування сім’ї Вайсів українською родиною Щепаняк та спасіння Боганчами двох єврейських дівчат, сестер Жанни і Фріни Аршанських.

Проведення таких заходів сприяє розвитку в учнів активної життєвої позиції, усвідомлення того, що культура толерантності є сучасною умовою збереження миру в сучасному світі.