75-ті роковини трагедії Бабиного Яру

30 Вересня 2016

На виконання плану заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 30.12.2015 №1419-р, 29 вересня 2016 року в КЗ «ХС НВК» ХОР було проведено єдиний «Урок пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України».

Під час відкритого спілкування з вихованцями вчитель історії Сафронов М. О., який підготував і провів цей загальношкільний захід, не тільки нагадав про злочини тоталітарних режимів під час Другої світової війни, про організацію ними геноцидів, а і розповів учням про героїчний опір нацистським катам та спасіння переслідуваних у ті страшні роки.

На відзначення 75-ої річниці трагедії у Бабиному Яру протягом тижня з 26 по 29 вересня 2016 року в навчально-виховному закладі заплановано та проведено низку інформаційно-патріотичних заходів. З метою виховання поважного ставлення до інших людей, культур, націй,  діти 1-4 класів взяли участь у виконанні інтерактивної вправи «Подорож у бухту Милосердна» (відповідальна Ковальова Н. А.). Для учнів 5-9 класів пройшла година спілкування «Стосунки між народами – «свої» та «чужі» (відповідальна Пазенкова С. В.), яка сприяла розумінню важливості «знати й любити свій народ та знати й поважати усі інші». На позакласному заході «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття» (відповідальна Яцинюк В. М.) вихованцям 8-12 класів було розказано про унікальні історії рятування сім’ї Вайсів українською родиною Щепаняк та спасіння Боганчами двох єврейських дівчат, сестер Жанни і Фріни Аршанських.

Проведення таких заходів сприяє розвитку в учнів активної життєвої позиції, усвідомлення того, що культура толерантності є сучасною умовою збереження миру в сучасному світі.