25 Квітня 2019

25 квітня 2019 року в Комунальному закладі «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради у рамках Дня цивільного захисту науково-педагогічні працівники, слухачі магістратури та курсанти Національного університету цивільного захисту України провели «надзвичайні» заняття з безпеки життєдіяльності. Як діяти у разі виникнення пожежної небезпеки та як зберегти своє здоров’я при виникненні цієї непередбачуваної ситуації, коли в неї потрапила людина, що не чує, – ось провідна тема сьогоднішніх протипожежних тренувань.

Після навчального відпрацювання порядку дій учасників навчально – виховного процесу у разі виникнення пожежі та евакуації з приміщення школи діти змогли спостерігати гасіння реальної пожежі, пожежно-рятувальну техніку в дії, яку продемонстрували представники відповідної навчальної частини НУЦЗУ. Захоплюючим моментом заходу став епізод із рятування «постраждалого» з третього поверху будівлі.

У шкільній актовій залі фахівці університету відпрацьовували правила поведінки та алгоритм дій при виявленні радіаційного, хімічного та біологічного ураження, продемонстрували прилади радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Найсміливіші учні навіть змогли приміряти на собі повний комплект відповідного захисного одягу та  спорядження рятувальників.

Ад’юнкти ад’юнктури кафедри пожежної профілактики в населених пунктах наголосили на основних діях під час виникнення пожежі, а також нагадали правила користування вогнегасниками.

Дякуємо НУЦЗУ за такі корисні і цікаві відвідини!